forbes2014

05 Sie Diamenty Forbesa

Już po raz ósmy w porozumieniu z redakcją miesięcznika Forbes, Bisnode Polska nagrodziła przedsiębiorców zaszczytnym tytułem „Diamentów Forbesa 2014”.

Ranking opracowywany jest od 2006 roku. W zestawieniu znajdują się firmy, które w trzech ostatnich latach najbardziej dynamicznie zwiększały swoją wartość.

Lista Diamentów Forbesa jest opracowana na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firm. Uwzględnia ona zarówno wyniki finansowe, jak i wartość majątku poszczególnych przedsiębiorstw. Umożliwia także zmierzenie potencjału firmy, przy uwzględnieniu wielkości realizowanych inwestycji oraz zdolności do powiększania sprzedaży i zysków. Łączy ona metodę majątkową i dochodową. Pierwsza nie wycenia potencjału pracowników i posiadanego know-how. Wycena na podstawie zysków nie uwzględnia z kolei wrażliwości na zmiany sezonowe lub koniunkturalne, które wpływają na ich poziom. Poza tym firmy, które są nastawione na rozwój i dużo inwestują, mogą wykazywać niewielkie zyski.

Nagrodzone firmy dzielone są na trzy kategorie wg przychodów ze sprzedaży:

 • małe diamenty w grupie przychodów 5-50 mln zł
 • średnie diamenty w grupie przychodów 50-250 mln zł
 • duże diamenty w grupie przychodów powyżej 250 mln zł

Diamenty-Forbesa_000001

 • forbes2014
  Diamenty Forbesa

  Już po raz ósmy w porozumieniu z redakcją miesięcznika Forbes, Bisnode Polska nagrodziła przedsiębiorców zaszczytnym tytułem „Diamentów Forbesa 2014”. Ranking opracowywany jest od 2006 roku. W zestawieniu znajdują się firmy, które w trzech ostatnich latach najbardziej dynamicznie zwiększały swoją wartość. Lista Diamentów Forbesa jest opracowana......

 • korea
  Wizyta w firmie TaeguTec w Korei Płd.

  W październiku tego roku zaproszeni zostaliśmy przez firmę TaeguTec, naszego dostawcę narzędzi skrawających, do Korei Południowej, gdzie mieliśmy przyjemność zapoznać się z najnowszymi produktami oferowanymi przez firmę i obejrzeć cztery nowe hale produkcyjne oddane do użytku w 2012 roku.   35 lat Hemar Diamenty Forbesa...

Wizyta w firmie TaeguTec w Korei Płd.
Ponownie zostaliśmy Gazelą Biznesu!