O firmie
W 1982 roku w Lubojnej k/Częstochowy małżonkowie Henryka i Marek Musialik, wówczas asystenci Politechniki Częstochowskiej, rozpoczęli działalność gospodarczą w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i produkcji zabawek. Pierwszą formę wtryskową zaprojektował i wykonał bezpośrednio po obronie pracy doktorskiej właściciel dr inż. Marek Musialik.
Marek Musialik ukończył Wydział Budowy Maszyn Politechniki Częstochowskiej w 1974 r. W czasie studiów był czynnym sportowcem, kapitanem drużyny piłki nożnej AZS Politechniki Częstochowskiej. Po studiach rozpoczął pracę w Instytucie Maszyn Cieplnych na stanowisku asystenta. Wywodzi się ze szkoły prof. J.W. Elsnera, u którego obronił pracę doktorską w 1982 r. po tytułem „Transport energii turbulencji w swobodnych przepływach osiowo-symetrycznych z zawirowaniem wstępnym”. Uzyskał tytuł Doktora nauk technicznych.
Henryka Musialik ukończyła Wydział Elektryczny Politechniki Częstochowskiej w 1973 r. Po studiach rozpoczęła pracę w Ośrodku Elektronicznej Techniki Obliczeniowej na stanowisku asystenta. W 1982 roku, po odejściu z uczelni, rozpoczęła wraz z mężem działalność gospodarczą w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych.
Kapitałem początkowym przedsiębiorstwa był kapitał własny. Przez kilka kolejnych lat wszelkie prace związane z działalnością, począwszy od projektu pierwszej zabawki, a skończywszy na dystrybucji, wykonywaliśmy sami.
W 1989 roku na zakupionym terenie w Woli Hankowskiej k/Częstochowy wybudowaliśmy zakład produkcyjny, wprowadzając jednocześnie najnowocześniejsze technologie.
W 1992 roku rozszerzyliśmy swoją działalność i weszliśmy w nową branżę przemysłu motoryzacyjnego.
W 2005 roku otrzymaliśmy certyfikat Systemu Zarządzania Jakością za zgodność z normą ISO 9001.
W 2006 roku rozbudowaliśmy posiadane gniazdo napraw i regeneracji form o nowoczesny park maszynowy i komórkę konstrukcyjno-technologiczną tworząc nowoczesne centrum narzędziowe. Dysponuje ono obecnie innowacyjną technologią oraz pracownią projektowo-konstrukcyjną, opartą o oprogramowanie z grupy CAD/CAM.
Dysponujemy obecnie innowacyjną technologią oraz pracownią projektowo-konstrukcyjną, opartą o oprogramowanie z grupy CAD/CAM.
Ciągle inwestujemy i powiększamy park maszynowy o centra obróbcze najnowszej generacji.
Możemy się już pochwalić ponad 20-letnim doświadczeniem w branży obróbczej.
Hemar to zarówno wzrost wartości technologicznych, jak i intelektualnych.
Wdrażanie innowacyjnych technologii i dbałość o jakość produktów jest naszym priorytetem, doświadczona i wykwalifikowana kadra naszym atutem.
Dziś możemy powiedzieć, że jesteśmy firmą rodzinną. W rozwój firmy zaangażowane jest już drugie pokolenie, które ma pasję kontynuowania działalności.